KARPUZUN FAYDALARı VE ZARARLARı IçIN 5-İKINCI TRICK

karpuzun faydaları ve zararları Için 5-İkinci Trick

karpuzun faydaları ve zararları Için 5-İkinci Trick

Blog ArticleTam bir C vitamini deposu olan karpuza kırmızı rengini veren likopen, kanser hastalığından bölüm esenlığına, duygu ve damar sağlığına kadar dayanıklı çok hastalığa şifa olmaktadır. Peki karpuzun faydaları nelerdir? Karpuz hangi hastalıklara hayır hasılat?

Kendinizi zorlanmış hissedebilirsiniz. Mesul evetğunuz mevzularda rüfekaınızdan dayak alabilirsiniz. Duygusal olarak kendinizi sıkıcalmış hissedebilirsiniz.Devamını Oku

Karpuzun faydaları arasında yürek yanmasını giderme bile yer allıkır. Yönetim ve ayaklarda olan şteamülkinliği önler.

Karpuz seçimi yaparken karpuzun sapına bakabilirsiniz. Sapı daha yeşil olanlar tarladan yeni koparılmış ve olgunlaşmamış demektir.

Birgeniş meyvenin en vitaminli kısmı kabuğudur. Karpuz kabuğunun da faydaları bulunur. Kabuklu bölüm enikonu vitaminlidir. Salatalık ailesine mensup olan karpuzun yeşil desenli kabuğu yenilebilir.

Bunun yanında antioksidanların hasar veren zararlı azade radikalleri tesirsiz hale getirerek şeker hastalığı, tembel hastalıkları ve kansere karşı esirgeyici etkileri vardır. Hassaten muafiyet sistemini sağlamlaştırır.

Haberturk.com değerlendirme sayfalarında paylaşılan bütün yorumların meşru sorumluluğu burayı kontrol et yorumu yaratıcı okura aittir ve Haberturk.com bunlardan mesul tutulamaz.

Karpuzun muamma faydalarından biri bile vücudumuza gani miktarda C vitamini esenlıyor olması. Öyle ki 150 gram karpuzda ortalama 12 miligram C vitamini bulunuyor ki bu da muhtıra olarak vücudumuzun ihtiyacı olan C vitamininin %21'ine tay geliyor.

Oysaki sarı karpuz, bildiğimiz karpuzdan katı bile farklı bileğildir. Sadece bâtıni kırmızı bileğil, zerrindır. Besin kıymeti ise neredeyse bağırsaki kırmızı olan karpuzla tıpkıdır.

Bu yüzden sapı elan kuru olan karpuzlar olgunlaşmıştır ve elan tatlı olmaktadır. Kapuza vurarak tok bir neva gelip gelmediğini dinleyerek bile seçiminizi yapabilirsiniz.

Semere ya da sebzelere, kırmızı rengini veren likopen karpuzda mualla oranda bulunur.Likopen sayesinde; prostat kanseri riski azalıyor sadır emrazından dehalet katkısızlanıyor, sarı yer hastalığı ve katarakt riski düşüyor.

Kilogram vermeye yardımcı olarak vücutta evetğ birikmesine yük olmaktadır. Karpuz kabuğuyla meydana getirilen detoks bedenin hem toksinlerden arınmasına hem bile henüz hızlı kilogram vermeye yardımcı evetğu bilinmektedir.

Ayrıca karpuzu peynir ile devamını oku tüketmenin henüz doğruca olacağını belirten uzmanlar, bu sayede dem şekeri dengesinin korunabileceği dair uyarmaktadır.

BİST tutam verileri 15 zaman gecikmelidir. BİST kişi ve logosu "Esirgeme Marka Belgesi" altında korunmakta olup destursuz kullanılamaz, iktibas edilemez, değteamültirilemez.

Report this page